TSSAA Section 4 AAA, West AA & West A Championship 2022Bartlett, TN
5/11/2022 - 5/14/2022

< Back

#9 Boys 1600 Meters (West A) Results

Finals

PL Athlete Team Time Splits Pts
1 DOUGLAS, Will Camden Central 4:32.89
1:07.37 1:10.57 1:11.05 1:03.90
(1:07.37) (2:17.94) (3:28.99) (4:32.89)
10
2 SKARSTEN, Nicholas Dresden 4:35.54
1:07.63 1:10.63 1:11.42 1:05.88
(1:07.63) (2:18.25) (3:29.67) (4:35.54)
8
3 KING, Colton Huntingdon 4:36.23
1:09.18 1:10.50 1:11.43 1:05.15
(1:09.18) (2:19.67) (3:31.09) (4:36.23)
6
4 WARREN, Dayshawn CUS of Libera 4:54.95
1:08.86 1:12.06 1:21.42 1:12.63
(1:08.86) (2:20.92) (3:42.33) (4:54.95)
5
5 WALLACE, Braden McKenzie High School 4:55.92
1:12.11 1:15.48 1:16.37 1:11.97
(1:12.11) (2:27.59) (3:43.95) (4:55.92)
4
6 CROCKER, Owen Hollow Rock-Bruceton 4:58.80
1:12.44 1:15.61 1:17.17 1:13.60
(1:12.44) (2:28.04) (3:45.20) (4:58.80)
3
7 CARTER, Cameron Soulsville Charter 5:21.34
1:08.63 1:13.37 1:29.40 1:29.95
(1:08.63) (2:21.99) (3:51.39) (5:21.34)
2
8 SANTANA, Atticus Freedom Prep 6:02.73
1:12.24 1:25.68 1:37.40 1:47.42
(1:12.24) (2:37.91) (4:15.31) (6:02.73)
1
9 GENTRY, Jaisean KIPP Memphis Coll 6:21.80
1:10.64 1:38.59 1:54.50 1:38.09
(1:10.64) (2:49.23) (4:43.72) (6:21.80)
 
10 STOKES, Austin Memphis Business Academy (MBA) 6:23.81
1:10.65 1:40.23 1:52.76 1:40.18
(1:10.65) (2:50.88) (4:43.64) (6:23.81)
 
11 MCKINNEY, Jacob Memphis Rise Acad 6:27.00
1:24.35 1:46.13 1:43.97 1:32.57
(1:24.35) (3:10.47) (4:54.43) (6:27.00)
 
ROSSON, Cree Adamsville DNS  
COOK, Cedrion Union City DNS  
MOORE, Mekhi Memphis East DNS  
GOMEZ, Luis Memphis East DNS  
BRUCE, Ridge Camden Central DNS  

Finals Section: 1

HPL Athlete Team Time Splits Pts Note
1 DOUGLAS, Will Camden Central4:32.89
1:07.37 1:10.57 1:11.05 1:03.90
(1:07.37) (2:17.94) (3:28.99) (4:32.89)
10
2 SKARSTEN, Nicholas Dresden4:35.54
1:07.63 1:10.63 1:11.42 1:05.88
(1:07.63) (2:18.25) (3:29.67) (4:35.54)
8
3 KING, Colton Huntingdon4:36.23
1:09.18 1:10.50 1:11.43 1:05.15
(1:09.18) (2:19.67) (3:31.09) (4:36.23)
6
4 WARREN, Dayshawn CUS of Libera4:54.95
1:08.86 1:12.06 1:21.42 1:12.63
(1:08.86) (2:20.92) (3:42.33) (4:54.95)
5
5 WALLACE, Braden McKenzie High School4:55.92
1:12.11 1:15.48 1:16.37 1:11.97
(1:12.11) (2:27.59) (3:43.95) (4:55.92)
4
6 CROCKER, Owen Hollow Rock-Bruceton4:58.80
1:12.44 1:15.61 1:17.17 1:13.60
(1:12.44) (2:28.04) (3:45.20) (4:58.80)
3
7 CARTER, Cameron Soulsville Charter5:21.34
1:08.63 1:13.37 1:29.40 1:29.95
(1:08.63) (2:21.99) (3:51.39) (5:21.34)
2
8 SANTANA, Atticus Freedom Prep6:02.73
1:12.24 1:25.68 1:37.40 1:47.42
(1:12.24) (2:37.91) (4:15.31) (6:02.73)
1
9 GENTRY, Jaisean KIPP Memphis Coll6:21.80
1:10.64 1:38.59 1:54.50 1:38.09
(1:10.64) (2:49.23) (4:43.72) (6:21.80)
 
10 STOKES, Austin Memphis Business Academy (MBA)6:23.81
1:10.65 1:40.23 1:52.76 1:40.18
(1:10.65) (2:50.88) (4:43.64) (6:23.81)
 
11 MCKINNEY, Jacob Memphis Rise Acad6:27.00
1:24.35 1:46.13 1:43.97 1:32.57
(1:24.35) (3:10.47) (4:54.43) (6:27.00)
 
ROSSON, Cree AdamsvilleDNS    
COOK, Cedrion Union CityDNS    
MOORE, Mekhi Memphis EastDNS    
GOMEZ, Luis Memphis EastDNS    
BRUCE, Ridge Camden CentralDNS